Людям із порушенням зору Ukrainian English Facebook Facebook Instagram

Хірургічне відділення

Завідувач відділення – Погребняк Ігор Олександрович, к.м.н., лікар вищої категорії

Старша медична сестраОбухова Зоя Андріївна

Контакти відділення :

·                   Завідувач (038) 267-50-82

·                   Сестринський пост: (038) 267-54-41

·                   Мобільний телефон: (098) 589-76-26

·                   Електронна адреса Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Історія відділення дитячої хірургії починається з 1964 року, коли в Хмельницькій обласній лікарні на базі хірургічного відділення виділено 15 ліжок для надання хірургічної допомоги дітям. Організатором цього був Присюда А. Я. З 1965 року по 1985 хірургічна допомога дітям надавалась у спеціальному дитячому відділенні на базі Хмельницької обласної дитячої лікарні. З 1985 року після побудови нового корпусу міської дитячої лікарні відділення функціонує в її складі.

На сьогодні хірургічне відділення працює як багатопрофільне відділення, що забезпечує надання допомоги дітям області різних вікових груп.

В складі відділення функціонує 60 ліжок: 30 – планова хірургія, 15 – гнійна хірургія, 5 – торакальна хірургія, 10 – урологія.

У відділені працюють 13 лікарів, в т. ч. 2 кандидати медичних наук. Лікарський колектив – це висококваліфікована команда, члени якої пройшли навчання і стажування у провідних університетах та клініках.

Лікарі постійно підвищують свою кваліфікацію, відвідуючи конференції, тренінги, стажування в Україні та за кордоном.

Щороку відділення надає допомогу близько двом тисячам дітей. Виконується до 1200 оперативних втручань різної складності на органах черевної порожнини, грудної клітки, статевих органах та шкірних покривах.

Планова хірургічна служба надає допомогу з діагностики та лікування вроджених вад розвитку черевної та грудної порожнини, шкірних покривів, передньої черевної стінки.

Урологічна служба займається такими проблемами, як вроджені вади розвитку сечостатевої системи, СКХ, вади розвитку зовнішніх статевих органів: (гідронефроз, міхурові-сечовідний рефлюкс, сечокам’яна хвороба, гіпоспадія, епіспадія, крипторхізм та багато іншого). Також лікуються дітки із різними запальними та незапальними захворюваннями сечо-статевої системи.

Торакальний хірург надає допомогу хворим із вродженими вадами розвитку органів грудної клітки (діафрагмальні кили, атрезія стравоходу і ін..), запальними захворюваннями (деструктивні пневмонії, плеврити), та не запальними захворюваннями (сторонні тіла стравоходу та дихальних шляхів).

Ургентні хірурги надають допомогу пацієнтам із запальними та незапальними захворюваннями. Виконуються невідкладні операції у дітей із проблемою «гострого живота», травмою черевної порожнини, непрохідністю кишківника, гнійно-септичними захворюваннями шкіри, підшкірної-жирової клітковини, лімфовузлів.

Окремо слід виділити надання допомоги новонародженим дітям із ВВР. Лікуються та оперуються такі важкі патології як атрезія стравоходу, діафрагмальна кила, різні вади розвитку тонкої та товстої кишки, ВНЕК, гастрошизис, омфалоцеле та інше.)

Постійно впроваджуються доступні нові методи лікування і технології. Так з 2016 року на базі відділення з’явилась можливість лікування поверхневих гемангіом у діток з допомогою лазера. Впроваджено лікування гемангіом критичної локалізації та множинних гемангіом з допомогою терапії бета-адреноблокаторами. Уролог відділення працює над покращенням оперативних методик при такій складній проблемі, як гіпоспадія, переймаючи досвід у колег із Сербії. Активно впроваджується методи лапароскопічної діагностики та лікування при таких патологіях, як двобічний крипторхізм, варикоцелє, кили, травма живота і ін.. Виконується ендовезікальна корекція міхурово-сечовідного рефлюксу.

Також лікарі відділення постійно співпрацюють із клінікою «ОХМАТДИТ», ДКЛ №1 м. Київ, Інститутом педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України, іншими провідними закладами України. Відвідують конференції та стажуються за кордоном Сербія, Польща і ін.

Хірургічну консультацію та лікування також можна отримати в хірургічному кабінеті міської дитячої поліклініки.

Довідки та запис на планову консультацію чи госпіталізацію проводяться у робочі дні тижня з 09:00 до 15:00 за тел. (038) 267-54-41

· Погребняк Ігор Олександрович, к.м.н., завідуючий хірургічним відділенням, категорія вища.

·Богач Юрій Григорович, к.м.н., головний позаштатний дитячий уролог, категорія вища, лікар-уролог відділення. 

· Бойчук Михайло Степанович, лікар-хірург відділення, торакальний хірург, категорія вища.

·Борис Андрій Іванович, лікар-хірург відділення, категорія перша.

·Гуменюк Андрій Іванович, лікар-хірург відділення, категорія вища.

·Корніюк Алла Антонівна, лікар-хірург відділення, категорія перша.

·Лисюк Олександр Васильович, лікар-хірург відділення, категорія вища, головний обласний позаштатний дитячий хірург.

·Макогончук Володимир Ілліч, лікар-хірург відділення, категорія вища.

·Мисько Юрій Леонідович, лікар-хірург відділення, категорія вища.

·Синенко Сергій Валентинович, лікар-хірург відділення, категорія перша

· Тарасов Микола Валерійович, лікар-хірург відділення, категорія друга, за сумісництвом хірург поліклініки

·   Прокуда Андрій Миколайович, лікар-хірург відділення, без категорії.

Спонсори та партнери хірургічного відділення

Завдяки діяльності організації «Волонтерський лідерський рух» хірургічне відділення Хмельницької дитячої міської лікарні на даний момент є однією з найсучасніших та якісно обладнаних хірургій в Україні. Таке обладнання, як Лазер Quadro Star Yellow, придбаний силами волонтерів, мають лише 2 медичних заклади на всю Україну. Причому, однією з умов благодійної допомоги медичним закладам, являється те, що використання подарованого обладнання має бути абсолютно безкоштовним для пацієнтів. Впродовж останніх років придбано за кошти благодійників:

– Інструменти для лапараскопічної стійки;

– Діатермокоагулятор з навісним устаткуванням – 2шт;

– Лазер для видалення зовнішніх пухлин, а також 3-м провідним спеціалістам була надана можливість пройти навчання в Німеччині по оперуванню даним обладнанням;

– Переносний рентген-апарат;

Операційна лупа з освітлювачем фірми HEINE;

Сухо-жарова шафа для стерилізації інструментів;

Уф-камера для зберігання стерилізованих інструментів.

Крім того основними спонсорами відділення є фірми «Світ Маркет» та «Гермес».

 

Завдяки анонімним благодійникам було проведено капітальний ремонт ургентної операційної та придбано операційний стіл.

b_300_300_16777215_00_images_foto-stats_50.jpg


b_300_300_16777215_00_images_foto-stats_51.jpg