Ukrainian English Facebook Instagram

Педіатричне відділення для недоношених дітей

Завідувач відділення - Зінченко Валентина Броніславівна

Старша медична сестра - Мазанюк Людмила Володимирівна

Телефон відділення 0-382-67-41-04

Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відділення розраховане на 30 ліжок, працює на базі міської дитячої лікарні з вересня 1986 р. Надається медична спеціалізована допомога недоношеним та маловаговим дітям переведеним із Хмельницького міського та обласного перинатальних центрів, із пологових відділень ЦРЛ, а також дітям переведеним із відділення інтенсивної терапії та анестезіології для новонароджених нашої лікарні.

Крім лікарів немовлятами опікуються 31 медична сестра, 12 молодших медичних сестер, 2 буфетниці та сестра-господиня Козак Олена Йосипівна

Проблема недоношених дітей є медико-соціальною. За статистикою, передчасні пологи є причиною майже половини всіх випадків смерті новонароджених дітей в світі. Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними, в середньому це кожна 10-та дитина. Понад мільйон із них помирають невдовзі після народження. Тому медики та громадськість об’єднують свої зусилля заради збереження життя і здоров’я таких дітей. Щорічно у відділенні виходжується понад 300 немовлят. За 30 років роботи відділення проліковано близько 10 тис. немовлят. Найменший колишній пацієнт відділення народився із вагою 530 грамів.

Якщо дитина з’являється на світ раніше терміну, органи і системи у неї ще не розвинені в тій же мірі, що у доношеної. Тому вона з першої хвилини потребуватиме медичної допомоги, причому її обсяг і тривалість будуть залежати від того, на якому терміні і з якою вагою народився малюк.

Досвідчені лікарі та медичні сестри відділення в повному обсязі надають медичну допомогу недоношеним новонародженим, навчають молодих мам догляду за новонародженими, принципам грудного вигодовування, а також, при необхідності, надають психологічну допомогу породіллям, які її потребують.

Лікувальний процес забезпечений сучасною апаратурою та обладнанням: кувезами для виходжування глибоко недоношених дітей, інфузійними насосами, електровідсмоктувачами та лампами для проведення фототерапії.

У відділенні впроваджуються нові сучасні методики діагностики, лікування та реабілітації недоношених немовлят.

Відділення надає допомогу новонародженим дітям з розладами постнатальної адаптації, перинатальними ураженнями ЦНС, помірними та легкими дихальними розладами, недоношеністю, затримкою внутрішньоутробного розвитку, різноманітними перинатальними інфекціями, жовтяницями різного ґенезу, імунологічними захворюваннями, вродженими вадами розвитку.

Планується реорганізація кабінету катамнестичного спостереження за новонародженими дітьми, із групи перинатального ризику, які отримували лікування та знаходились на виходжуванні у відділенні недоношених дітей.

У відділенні діти отримують консультації різних спеціалістів, таких як дитячі хірурги, нейрохірурги, офтальмологи, кардіологи, генетики, неврологи, лікарі функціональної діагностики (УЗД, рентгенологи) та інші.

Завідувач відділення Зінченко Валентина Броніславівна

лікар вищої категорії, в 1975 році закінчила Саратовський медичний інститут, працювала педіатром у відділенні молодшого дитинства, з 1986р з дня заснування відділення для виходжування недоношених дітей працює та очолює відділення, спеціалізацію з неонатології проходила на базі КНАПО ім. П.Л. Шупика, є членом асоціації неонатологів України

Лікарі відділення:

Мандебура Ірина Олександрівна лікар вищої категорії, закінчила Вінницький медичний університет ім. Пирогова, проходила стажування на базі КНАПО ім. П.Л. Шупика та Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького, є членом асоціації неонатологів України

Дем’яник Катерина Андріївналікар першої категорії, закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького за спеціальністю педіатрія, спеціалізацію з неонатології проходила на базі КНАПО ім. П.Л Шупика, є членом асоціації неонатологів України, голова Хмельницького осередку «Української Академії Педіатрії», голова координаційної ради лікарні з питань підтримки грудного вигодовування

Благодійники нашого відділення:

За фінансової підтримки Нестора Шуфрича зроблено ремонт та обладнано палату сумісного перебування матері і дитини підвищеного комфорту.

Допомагають нам потрапити на конференції та з’їзди наступні фірми: Kusum Farm, Nutricia, Nestle, Аlpen Pharma, Pharm Union

Допомогли зробити ремонт в ординаторській Kusum Farm, Аlpen Pharma, Pharm Union

b_300_300_16777215_00_images_foto-stats_22.jpg


b_300_300_16777215_00_images_foto-stats_23.jpg


b_300_300_16777215_00_images_foto-stats_24.jpg


b_300_300_16777215_00_images_foto-stats_24,1.jpg